שאלות נפוצות

לפניכם מגוון שאלות ותשובות בנושא אורתודנטיה, יישור שיניים. אם בכל זאת יש לכם שאלה שאיננה מופיעה כאן, נשמח לעמוד לרשותכם בקשר טלפוני או אלקטרוני ולתת לכם את מלא האינפורמציה.

שאלות כלליות
גיל ועיתוי נכון לטיפול אורתודנטי

אורתודנטיה היא התמחות בתחום רפואת השיניים.

ההתמחות שלה באה לידי ביטוי באבחון , מניעה וטיפול בבעיות הקשורות למיקום השיניים, מבנה הלסתות ומבנה הפנים בכלל. על ידי טיפול אורתודנטי נכון בא לידי כך שיפור בריאותי ואסטטי ובכך משפר גם את ההופעה החיצונית והביטחון העצמי. אורתודנטיה באה מן המילים אורתו = ישר  דנטיה = שיניים.

 

השלב המומלץ ביותר לביקורת ראשונית אצל האורתודנט הוא הכי מאוחר גיל 7 או כאשר הנכם רואים בפה הילד בעיות אורתודנטיות.

על ידי ביקורת מוקדמת יש לאורתודנט אפשרות למצוא את כל הבעיות הנתונות וכך להציע את הטיפול הטוב והנכון ביותר.
בשלב זה, יכול האורתודנט לעקוב אחר ההתפתחות והצמיחה שבפה הילד בלי צורך להתחיל בטיפול באופן מידי כך שהטיפול בסופו של דבר יתבצע בזמן האופטימלי ביותר.

הגיל הרצוי ביותר להגיע לבדיקה ראשונית הוא בגיל 7. זהו הגיל שבו בוקעות השיניים הטוחנות הראשונות הקבועות של הילד והשינויים בפיו צפויים עדיין, כגון: סגר עובר אנכי, צפיפות, מנשך פתוח, ויחסים סיגריים בין השיניים. על ידי הבדיקה הראשונית האורתודנט יהיה מודע לכל הנתונים ויפעל על פיהם.

אתם מוזמנים להבין את חלק ממגוון מצבים שניתן לטפל כבר בגיל מוקדם בדף ” טיפול מוקדם”.

 

כמות הבעיות האורתודנטיות הקיימות הן רבות, ולכל בעיה יש את הטיפול הייחודי לה.

 

יישור שיניים כדאי ויעיל בכל גיל!

בימנו, ישנם אופציות טיפול לילדים, צעירים ומבוגרים כאחד. האמצעים הם חדישים ומתאימים גם למבוגרים המעוניינים לשפר את מראם האסטטי בלבד.

על כל מקרה, הגיל הנפוץ והאידיאלי שמבצעים בו יישור שיניים, בתוכו גם טיפולים אורתודנטיים הוא בין 9-13 שנים.
ישנה טעות נפוצה והיא להמתין עד שכל השיניים בפה יוחלפו.

בפעמים רבות ניתן להרוויח הרבה מהטיפול שמתחיל עוד לפני תחלופת כל השיניים ואם כן כדאי להגיע לביקורת ראשונית אצל האורתודנט כבר בגיל מוקדם.

 

אורתודנט תפקידו ליישר את שיניך באופן המקסימלי להשגת מראה אסתטי ואידיאלי יחד עם זאת, אורתודנטים יכולים בהחלט גם למלא תפקיד חשוב בשמירה על בריאות הפה. לדוגמא, אופן לעיסותיך בזמן אכילה, ויכולתך לנקות היטב את שיניך, מושפעים דרסטית על ידי שיניים עקומות ומנשכים בעיתיים עם ליקויי סגר. לליקויי סגר אף יכולה להיות השפעה רבה על ביטחונך העצמי ובריאות שינייך. ביקורת אצל האורתודנט תסייע לך להיות מודע לבעיה בשלמות וכמובן למצוא את הדרך הטובה ביותר לטפל בה.

 

כל טיפול הוא אינדיבידואלי ותלוי בחומרת הבעיה ובטיפול הנחוץ – וכך גם העלות לטיפול. לפני תחילת הטיפול, עם קבלת התכנית טיפול, תקבל הצעת מחיר עם פירוט תשלומים מדוייק.

אורתודנט מומחה

מומחה ליישור שיניים ולסתות הוא רופא שיניים בעל רישיון תקף לעסוק ברפואת שיניים, שהתמקצע בתכנית התמחות רב שנתית במוסד המוכר על ידי המועצה של ההסתדרות לרפואת שיניים ועבר בהצלחה את בחינות המומחיות מטעם משרד הבריאות.

בנוסף, לכל מומחה ישנה תעודה מטעם משרד הבריאות או המועצה המדעית של רפואת השיניים, המעידה עליו שהינו מומחה. לכל מומחה יש את מספר התעודה הפרטית שלו.

ידוע שהתמחות של כמה וכמה שנים במקצוע מסוים מקנה השכלה רבה יותר, ידע וניסיון מעבר להשכלה הבסיסית הניתנת בראשית הדרך. בתוך כך גם תחום הרפואה. ובתוך כך גם רפואת השיניים. הידע המקצועי שיש לרופא מומחה הוא גדול. הניסיון שרכש עם השנים מקנה לו את היכולת להגיע לאבחון מדויק ותכניות הטיפול בשביל המטופל מהטובות ביותר.

אורתודנט תפקידו ליישר את שיניך באופן המקסימלי להשגת מראה אסתטי ואידיאלי יחד עם זאת, אורתודנטים יכולים בהחלט גם למלא תפקיד חשוב בשמירה על בריאות הפה. לדוגמא, אופן לעיסותיך בזמן אכילה, ויכולתך לנקות היטב את שיניך, מושפעים דרסטית על ידי שיניים עקומות ומנשכים בעיתיים עם ליקויי סגר. לליקויי סגר אף יכולה להיות השפעה רבה על ביטחונך העצמי ובריאות שינייך. ביקורת אצל האורתודנט תסייע לך להיות מודע לבעיה בשלמות וכמובן למצוא את הדרך הטובה ביותר לטפל בה.

מהלך הטיפול האורתודנטי

על מנת להתחיל טיפול אורתודנטי סדיר, יש להשלים את כל הטיפולים המשמרים אותו: סתימות וסתימות אסטטיות, טיפולי שורש, עקירות כירורגיות, השתלות שיניים וכו’. וכמובן להקפיד על שמירת היגיינת הפה לכל אורך הטיפול.

במשך הטיפול האורתודנטי להמשיך לבקר את רופא השיניים ביקור תקופתי כל 6 חודשים.

כאן חשוב לציין ולהדגיש כי פעמים רבות גורם תהליך הטיפול האורתודנטי להצטברות שאריות מזון בפה ועל השיניים והוא מקשה על צחצוח השיניים הנכון. לכן יש לצחצח בקפידה את השיניים בוקר וערב ולהשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד.
כמו כן, יש להימנע ככל האפשר ממאכלים המכילים סוכר רב ודביקים.

משך הטיפול בממוצע הוא בין כשנה וחצי לשנתיים. כמובן שישנם מקרים רבים קלים שאינם צורכים זמן רב מידי ובהם הטיפול קצר יותר. ישנם גם מקרים מסובכים יותר בהם הטיפול נמשך לזמן ארוך יותר מהרגיל.

לפעמים בנוסף לטיפול האורתודנטי הניתן נצרך המטופל להשתמש גם בפלטה כדי לגרום ליישור השיניים הסופי.

הפלטה היא מכשיר אותו האורתודנט המומחה מתאים למטופל על מנת ליצור הרמוניה מושלמת עם המשך הטיפול ולקבלת התוצאה הסופית המקסימלית.

הסמכים הם קוביות המודבקות על השיניים. תפקידם הוא תיקון שיניים צפופות וכן סגירת רווחים בין השיניים.

אתם מוזמנים לבקר הדף של “שיטות מתקדמות” על מנת לעיין בנושא ולצפות במספר תמונות

להלן כמה נקודות:

– להקפיד על היגיינת פה טובה על ידי צחצוח יסודי ונכון.
– להרכיב כנדרש את המכשירים, הגומיות או הקשתיות, לפי הוראתו של האורתודנט.
– להקפיד להופיע לביקורים סדירים אצל האורתודנט כפי שנקבעו לך.
– אם המכשיר ניזוק מכל סיבה שהיא (לדוגמא: חוט נשבר) צור קשר עם המרפאה לצורך התייעצות וקיבעת תור לתיקונו.

חשוב מאוד לשמור על היגיינת הפה. אך זאת בייחוד בזמן טיפול אצל האורתודנט.

הקוביות יכולים להקשות עליך לנקות את שינייך ביסודיות. לכן חשוב במיוחד לבקר אצל רופא השיניים באופן קבוע במהלך כל הטיפול האורתודנטי.

 התנהלות נכונה כוללת : צחצוח שיניים יסודי וביקור אצל רופא השיניים ושיננית כל חצי שנה.

הטכנולוגיה המתקדמת, ובמיוחד שימוש בחוטים המכילים טיטניום אפשרו להקטין את כמות הכוחות והאי-נוחות בזמן הטיפול. לחלק  מהמטופלים חשים אי נוחות כשמניחים את הקוביות בפעם הראשונה ולפעמים לאחר שהאורתודנט מכוונן ומהדק את החוטים לפי הצורך. תרופה נאגד כאבים יפתור ביעילות כאב קל זה. עם כל בעיה של אי נוחות, צוות המרפאה ישמח לעזור ככל הדרוש.

בהחלט כן! לשיניים שלנו יש נטייה לחזור למצבן  האחרון ולכן שלב שמירת מצב הינו שלב חשוב מאוד לא פחוות מהטיפול עצמו, על מנת לשמר את כל תוצאות הטיפול.

הרופא המומחה יתאים את סוג הקיבוע על לפי תכנית הטיפול בכדי לאפשר יציבות ארוך טווח.

ישנם כמה סוגי שיטות לשמירת מצב :
– שמירה באמצעות פלטה
– קשתות שקופות
– קיבוע על ידי חוט מתכתי מותאם המודבק בחלק הפנימי והמוסתר של השיניים.

יישור שיניים בלתי נראה, ללא גשר, שקוף או פנימי

במקרה של אי נעימות למבוגרים, אנו מציעים פתרון נח ויעיל במקום קוביות : יישור שיניים שקוף על ידי קשתיות שקופות (ולא בצבע הרגיל – כסף) , העשויות מפולימר ומיוצרות במיוחד לשינייך על ידי טכנולוגיית הדמייה מתקדמת. בשונה מהקוביות, אלו ניתן להסירן מהשיניים בזמן האוכל ובכל ארוע אחר. אולם יש להרכיבן לפחות 18 שעות ביממה.

קיימת עוד אופציה, והיא קוביות נסתרים שאותם מדביקים בצידן הפנימי והבלתי נראה של השיניים.

קרא עוד בתפריט “יישור שיניים בלתי-נראה”.

 בניגוד לטיפול אורתודנטי רגיל שבו המכשירים מודבקים כלפי חוץ, שיטת הטיפול האורתודנטית של יישור שיניים לינגואלי מתבצעת כשמה הוא – בחלק הפנימי של השיניים.

הסמכים ליישור השיניים מודבקים על גבי החלק הפנימי והמוסתר של השיניים. בצד הלשון. ולא בצדן החיצוני כמו ששכיח כיום לעשות. התוצאה בכך היא שניתנת האפשרות לתת למטופל אסתטיקה מרבית במהלך הטיפול של יישור השיניים מבלי שהמכשירים נראים כלפי חוץ.

מרפאתנו תומכת במספר שיטות של יישור שיניים פנימי. נבחר ביחד את השיטה המתאימה ביותר.

טיפול אורתודנטי בשיטת אינויזליין מתבצע על ידי טכניקת יישור שיניים שקוף חדישה ומתקדמת. פלטות שקופות נשלפות אשר הן אינן נדבקות לשיניים.

כיצד זה קורה? בתחילה נשלחת מידה של המטופל לסריקה תלת ממדית. על פי סריקה זו נבנית תכנית טיפול אינדיבידואלית  למטופל, ומיוצרת לו סדרת פלטות שקופות נשלפות שכל אחת שונה במקצת מקודמתה. במהלך תקופת הטפול כל פלטה מזיזה את השיניים באופן מותאם על פי האורתודנט המומחה ועד לתוצאת הסופית והרצויה.

שיטות מתקדמות לטיפול מלא בחלק מהמקרים

יש צורך בתקופת ההתבגרות
בכדי לבצע את שלב ב' של הטיפול על ידי קוביות​